PLENER CZYTELNICZY

PLENER CZYTELNICZY

Nadmorskie święto książek z Nagrodą Literacką GDYNIA 2018

Nagroda Literacka GDYNIA zaprasza do udziału w siódmy Nadmorskim Plenerze Czytelniczym, który odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. W programie spotkaniami z pisarzami, bogata oferta książek przygotowana przez wydawnictw oraz liczne atrakcje dla najmłodszych, koncerty i pokazy filmowe. Tradycyjnie podczas Pleneru skorzystać będzie można z oferty kawiarni Nagrody Literackiej GDYNIA.

Lokalizacja: Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego 

Plener skierowany jest do mieszkańców regionu i turystów są okazją do spotkań z popularnymi i cenionymi autorami, zapoznania się z ofertą wydawnictw i zakupu książek w atrakcyjnych cenach w wyjątkowej scenerii. Niewątpliwą atrakcją wydarzenia są sceny plenerowe, na których organizujemy spotkania autorskie, dyskusje, animacje literackie i akcenty muzyczne.  

Do udziału zapraszamy m.in. wydawców literatury pięknej, popularnonaukowej, reportażu, albumów, literatury dla dzieci i młodzieży, komiksów, fantastyki, książek artystycznych, poradników i przewodników z różnorodnych dziedzin. 

Organizatorem jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO.

7. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski Gdynia - 10-12 sierpnia 2018