Przed nami 2. edycja konkursu na plakat w ramach Festiwalu Miasto Słowa. W tym roku zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu odnoszącego się do dzieł literackich Stanisława Lema.

We wrześniu 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury, tym samym w ramach Festiwalu Miasto Słowa organizatorzy chcą przyłączyć się do ogólnopolskich wydarzeń z tej okazji i za pośrednictwem prac wizualnych pokazać bogaty dorobek autora Solaris.

Konkurs ma charakter otwarty dla wszystkich. Prace można składać do 20 maja 2021 r., przesyłając za pośrednictwem strony: konkursnlg.pl

Werdykt jury poznamy 1 czerwca 2021 roku, a zwycięskie prace będzie można oglądać w ramach plenerowej galerii w Gdyni podczas Festiwalu Miasto Słowa.

Wyboru laureatów dokona jury w składzie:
Adam Chyliński | Tofu Studio
Daniel Naborowski | Tofu Studio
Natalia Gromow | Biblioteka Gdynia
Wiktoria Wysocka | Wydział Kultury UM Gdynia

Informacje o konkursie i pełny tekst regulaminu znajdują się na stronie internetowej: konkursnlg.pl/regulamin/
Projekty plakatów należy przesłać za pośrednictwem strony: konkursnlg.pl

Termin zgłoszeń: do 20 maja 2021 r.

Jury wyłoni 3 prace, dla których są przewidziane nagrody finansowe i łącznie 15 prac, które zostaną zaprezentowane w ramach plenerowej galerii w Gdyni podczas tegorocznej edycji Festiwalu Miasto Słowa.

Szczegóły na: konkursnlg.pl/regulamin/