Grzegorz Kasdepke, Justyna Suchecka, Pani Wieczorynka – to tylko niektórzy z naszych gości. Wraz z Biblioteką Gdynia zapraszamy na tydzień warsztatów i spotkań dla dzieci, towarzyszących 15. Nagrodzie Literackiej GDYNIA. Startujemy we wtorek, 25 sierpnia i do niedzieli, 30 sierpnia, będziemy organizować wydarzenia, którym będą przyświecać idee dorastania w równości, szacunku, ekologii, a które pojawią się dzięki ulubionym książkom najmłodszych.

Ponadto, Festiwal Miasto Słowa to przede wszystkim spotkania z twórcami dla dorosłych: nominowanymi do Nagrody Literackiej GDYNIA eseistami, poetami, prozaikami i tłumaczami oraz goszczącymi na festiwalu pisarkami i pisarzami. Pełen harmonogram dostępny jest na stronie Nagrody Literackiej Gdynia, a także na Facebooku – dołączcie do wydarzenia głównego, gdzie nie bieżąco informujemy o wydarzeniach Festiwalu.

Uwaga! Na niektóre wydarzenia dla dzieci obowiązują zapisy na adres: promocja@bibliotekagdynia.pl. Na wszystkie – limit miejsc związany z obostrzeniami pandemicznymi. Dla pewności prosimy być na miejscu kilkanaście minut wcześniej.

Wydarzenia będą odbywały się w patio Gdyńskiego Centrum Filmowego (Plac Grunwaldzki 2), nieopodal stoiska Biblioteki Gdynia na Forum Kultury.

Miasto Dzieci w Mieście Słowa:

Wtorek 25 sierpnia
16.00 Misja „Miasto Potwór” na Mieście Słowa. Warsztaty z książką o przyjaznej przestrzeni miejskiej. Prowadzenie Joanna Guszta. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-8 lat.
18.00 „Ooodjazd!” Warsztaty pop-up books z Anitą Graboś.

Środa, 26 sierpnia
16.00 Śladem wilka. Tropienie wilków z Anną Maziuk. Warsztaty dla dzieci w wieku 9-12 lat. Obowiązują zapisy: promocja@bibliotekagdynia.pl.
18.00 Spotkanie Pani Wieczorynka na żywo, czyli Agata Romaniuk dla dzieci.

Czwartek, 27 sierpnia
16.00 Nie tylko słowa. Warsztaty z Lilianą Fabisińską wokół książki „Halo! Historia komunikowania się”.
18.00 Kto zamieszka na drzewie życzeń? Warsztaty z Sarą Olszewską.

Piątek, 28 sierpnia
16.00 Jak naprawić złamane serce? Warsztaty rzemieślnicze wokół książki „Pracownia Aurory”. Prowadzenie Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Obowiązują zapisy: promocja@bibliotekagdynia.pl.

18.00 Spotkanie dla rodziców wokół książki „Mam na imię Jazz”. Prowadzenie: Edukatorzy z Fundacji Trans-Fuzja Zapisy / promocja@bibliotekagdynia.pl Gdyńskie Centrum Filmowe / Forum Studenckie

Sobota, 29 sierpnia
16.00 O szczęściu i przeżywaniu trudnych wydarzeń. Warsztaty wokół Duni z wydawnictwem Zakamarki. Prowadzenie: Beata Jarmakowska-Stranz i Maciej Stanz.
18.00 Tylko bez całowania! Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke.

Niedziela, 30 sierpnia
12.00 Warsztaty komiksowe z Łukaszem Kowalczukiem – dla dzieci i nie tylko.
14.00 Spotkanie z Justyną Suchecką. „Young Power. 30 historii o tym jak młodzi zmieniają świat”. Spotkanie poprowadzi Jan Modrzyński, jeden z bohaterów książki.

Szczegółowy program dostępny na: nagrodaliterackagdynia.pl/festiwal